Masérské kurzy

Přihláška na kurz

Jak získat slevu?

Reference

Velice děkuji skvělé lektorce Janě Váňové za perfektně vedený kurz Spinální stabilizace v Brně 7.-8.3. Moc se těším na další "pokračování"

Zlatka

 

Moc děkuji lektorce Janě Váňové a všem ostatním účastníkům za parádní kurz Spirální stabilizace 1.-2.2. v Hradci Králové.

Lůca

 

Ahoj, všem co chtějí k masážím zařadit i cvičení, doporučuji kurz Spirální stabilizace SM systém, vedený úžasnou lektorkou Janou Váňovou. Vše srozumitelně vysvětleno a procvičeno. Jani děkuji a těším se na pokračování.

Eva K.

 

Kurz SM systém s Janou Váňovou byl skvělý. Všem, kdo má problémy s páteří i ostatním jako prevenci, vřele doporučuji. Děkuji mockrát Janě za pomoc, nalezení způsobu, jak se zbavit mnoho let trvající bolesti zad a jak mít zdravý vzpřímený postoj.

Olga

 

Dubnový kurz SM systém s lektorkou Váňovou byl víc než super po všech stránkách. Lektorka je významně nadprůměrná. Rozšířila moje obzory oboru rehabilitace o nové patro. Nezbývá než poděkovat.

Miroslav

 

Dobrý den, o víkendu jsem u Vás absolvovala kurz Spirální stabilizace, SM systém. Jsem moc spokojená s tímto kurzem a chtěla bych ho doporučit všem. Tato metoda je výborná pro všechny věkové skupiny od dětí až po seniory a její účinky na páteř a celý pohybový aparát jsou naprosto úžasné. Již si rozjíždím vlastní cvičení, protože mě lektorka Jana Váňová pozitivně namotivovala, byla profesionální ve všech směrech a její přístup byl ke každému individuální. Touto formou ji chci ještě jednou moc poděkovat a ráda bych s Janou pokračovala v dalších kurzech této metody. Zájemců na pokračování je kolem mě mnoho, proto Vás chci poprosit o pokračování tohoto kurzu.

S pozdravem Bc. Marcela Matějková

 

V listopadu jsem absolvoval kurz SM Systému pod vedením paní Jany Váňové a mohu jen chválit. Lektorka předávala informace tak, abychom je pochopili (konečně jsem dostal pochopitelný náhled na svalové řetězce v těle!) Poměr praktické a teoretické části byl vyvážený, opakování a korekce cviků důsledné. Dále musím vyzdvihnout fakt, že jsme dostali skripta, takže jsme se mohli soustředit na poslech výkladu, místo psaní jako ve škole. Určitě se zapíšu na další kurzy od EduSpa.

Petr

 

V říjnu jsem absolvovala kurz SM systém pod vedením Jany a Jarka, bylo to skvělé, úplně mě to nadchlo a jsem přesvědčená, že půjdu do dalšího kurzu. Už se moc těším a věřím, že se se všemi zase uvidím.

Gábina

 

Kurz SM systém vřele doporučuji všem. Byl to sice fyzicky tvrdý maraton, ale stálo to za to. Děkuji Janě za teorii i praxi, která se všem vryla nejen do paměti, ale do všech svalových řetězců :) Budu se těšit na pokračování i na ostatní pokračovatele a nadšence SM systému :)

Klára

 

O víkendu jsem absolvovala kurz SM systém s lektorkou Janou Váňovou. Kurz byl výborně připraven, Jana byla velmi profesionální a zároveň přátelská. Naučili jsme se spoustu potřebné teorie a praxi pořádně prakticky procvičili. Kurz předčil mé očekávání, bavil mě a také parta lidí byla moc fajn. Za vše moc děkuji a těším se na pokračování.

Katka

 

29.4 - 30.4. jsem navštívila kurz SM systém, který mi hodně dal. Byla jsem velmi spokojená a nahecovaná k dalšímu cvičení, velmi oceňuji skvělý a profesionální přístup lektorky Jany Váňové, která má výborné komunikační schopnosti a velkou trpělivost k veškerým dotazům. Moc děkuji firmě EduSpa.

Jana

 

Krásný den. Opět po čase jsem si udělala radost a víkend jsem strávila ve své oblíbené škole EduSpa College. Tentokrát jsem vyrazila na kurz spirální stabilizace. Odborné vedení tohoto kurzu naprosto předčilo má očekávání. Bc. Jana Váňová, která celý kurz vedla, je vynikající odborník. Pod jejím vedením je teoretická i praktická část kurzu velkým přínosem pro každého. Pokud pro sebe i své klienty chcete opravdu něco udělat, nezapomeňte tento kurz absolvovat! Velký dík patří vedení EduSpa, za přípravu tohoto kurzu a lektorce Janě za maximálně profesionální vedení. Krásné dny všem :-)

Alena

 

Absolvovala jsem 18.-19.3. víkendový kurz Spirální stabilizace, SM systém pod vedením Jany Váňové. Úžasná lektorka, trpělivá s odborností na vysoké úrovni. Moc děkuji, všem doporučuji a s radostí a pohodou se vrátím do pokračovacích kurzů. Mohu všem doporučit.

Radmila

 

Chtěla bych tímto doporučit všem kurz Spirální stabilizace páteře, protože je to výborná metoda pro všechny věkové skupiny od dětí až po seniory a její účinky na páteř a celý pohybový aparát jsou naprosto úžasné. Zároveň chci poděkovat naší vynikající lektorce Janičce Váňové. Věnovala se každému individuálně, vše velmi srozumitelnou formou vysvětlila a zasvětila nás tak do principu této metody. Janička je vynikající lektor na vysoké profesionální úrovni, s úžasným milým přístupem. Janičko moc Vám děkuji a již dnes vím, že se zcela jistě zúčastním i dalších pokračujících kurzů této metody.

Věra

 

Spirální stabilizace je mimořádně účinná metoda při bolesti zad a celého pohybového aparátu. Děkujeme firmě Eduspa za to, že pro nás kurz připravila a především děkujeme Janě Váňové za skvělou prezentaci o víkendu 5.-6.11.2016. Všem vřele doporučujeme a to hned třikrát!

Iveta, Simona a Alena z Lomnice nad Popelkou

>>> přidat referenci

>>> všechny reference

Související masérské kurzy

Spirální stabilizace, SM systém

 

Aktuální termíny a možnost přihlášení pouze na nové doméně  www.eduspacollege.cz

Pokud jste již náš student a máte osobní kartu, je potřeba si na nové doméně obnovit heslo. Přerezervace a platby se aktualizují pouze v osobní kartě na nové doméně.

 

Metoda spirální stabilizace páteře, dříve nazývaná SM systém - funkční stabilizace a mobilizace páteře, je holistická rehabilitační a regenerační technika, která obnovuje rovnováhu mezi vertikálními a spirálními svalovými řetězci tj. mezi řetězci statickými a dynamickými.

Cílem metody spirální stabilizace je návrat optimální síly a délky svalů. Určité svaly se vlivem civilizačních faktorů zkracují, jiné ochabují. Tím vzniká vadné držení těla, které postupem času způsobuje četné zdravotní obtíže, jenž se mohou týkat jak pohybového aparátu tak i orgánů. Vadné držení těla dále podporuje vznik různých degenerativních změn a onemocnění souvisejících s věkem. Pokud tělo není správně biomechanicky nastaveno, pak i pohyb, který vykonává, není správný.

Metoda spirální stabilizace je účinnou prevencí přetížení páteře, podporuje lepší pohyblivost a pomáhá efektivně při regeneraci meziobratlových ploténk a prevenci jejich výhřezu.

Je velmi vhodná pro všechny sportovce, jelikož podporuje rychlou stabilizaci ve sportu. Metoda spirální stablizace je kondičním tréninkem a lze jí považovat také za velice efektivní aktivní strečink.  Proto se těší čím dál větší oblibě u atletů a vrcholových sportovců národních týmů u nás i ve světě.

Pomocí spirální stabilizace můžeme efektivně posilovat bříšní svaly tam, kde je jiným způsobem posilování nemožné jako např. při diastáze přímých svalů břišních. Zároveň je tato technika velmi šetrná k páteři, protože nedochází k jejímu přetěžování.

Metoda spirální stabilizace se vyvíjí více než třicet pět let a je prověřena na souboru dvaceti tisíců pacientů.

Je prevencí:

 • chabého držení těla
 • skoliotického držení těla
 • degenerace páteře a velkých kloubů (problémy s ramenním kloubem, kyčelním kloubem, kolenním kloubem, SI skloubení)
 • potíží s klenbou nožní a halluxem
 • poruch svalové balance
 • bolestí zad a pohybového aparátu
 • a mnoho dalšího.....

Kurz je určený a vhodný pro všechny, kteří pracují a zajímají se o lidské tělo v rámci regenerace, kondice, kompenzace a prevence.

 

Kurz Spirální stabilizace, SM systém - co se naučíte:

 • Základní informace: principy metody spirální stabilizace, autor, historie, vývoj a možnosti využití
 • Jak regenerovat, řešit a předcházet nemocem páteře a celého pohybového aparátu
 • Co je svalová spirála (základní čtyři svalové spirální řetězce) a svalová vertikála, aktivní a pasivní stabilizace páteře
 • Co je biomechanickou příčinou bolestí páteře a možnost jejího řešení optimálně koordinovaným pohybem - cvičením
 • Co je pojem spirální stabilizace - vliv na páteř - trakce a centrace
 • Jak vysvětlit a naučit základní koordinaci pohybu - stereotyp chůze, osové postavení trupu, extenční vzorce v pletencích
 • Co je přední a zadní pohybová osa těla, pohyb v osách a základu pánve                                                       Odborný kurz SM systém
 • Správné uchycení elastického lana na ruku a nohu, nutnost cvičení s volnou rukou, vedení pohybu chodidlem nohy, konstrukce a funkce poutka na elastickém lanu
 • Jak správně upevnit lano, volba správné síly (lano umožňuje použít čtyři základní síly), nutnost vysoké elasticity lana, nebezpečí přetížení při použití falsifikátů lan
 • Základní charakteristiky cvičení: koordinace, posilování, relaxace, protahování, stabilizace, mobilizace, nácvik rovnováhy, vytváření a fixace pohybových vzorců
 • 12 základních cviků spirální stabilizace těla a páteře, nácvik, vzájemná korekce

          a mnoho dalšího.....


Spirální stabilizace, SM systém - lektor:

Kurz Spirální stabilizace, SM systém vede profesionální diplomovaná fyzioterapeutka, welness specialistka a zkušená lektorka:

Mgr. Jana Váňová.

Metodu spirální stabilizace vystudovala u autora metody MUDr. Richarda Smíška. Má mnoholetou praxi s výukou metody v centru MUDr. Smíška a je oblíbenou lektorkou této techniky. Je absolventkou pravidelných stáží, vede úspěšnou vlastní praxi. Klade důraz na srozumitelnost informací a zohledňuje individualitu při výuce. Její odbornost, profesionalita a příjemné vystupování je zárukou vysoké úrovně kurzu.

 

 

Kurz Spirální stabilizace, SM systém - rozsah, začátek, místo konání:

Kurz Spirální stabilizace, SM systém trvá 2 dny.Odborný kurz SM systém začíná v 9.00

Výuka začíná vždy v 9.00 a končí v 17.00. Mezi jednotlivými hodinami jsou pravidelné malé pauzy, v poledne je větší přestávka na oběd.

Učebny jsou pravidelně dezinfikovány a sterilizovány Uv zářením a ozónem.

Místo konání kurzu

 

Kurz Spirální stabilizace, SM systém - co si vzít s sebou:

Na kurz Spirální stabilizaci, SM systém si prosím s sebou vezměte pohodlný oděv vhodný pro cvičení, přezůvky, psací potřeby, blok na poznámky. Nezapomeňte si vzít také svačinu. Na oběd si můžete zajít do restaurace, v okolí našich učeben jich je velké množství.

Odborný kurz SM systémPřibalíte-li si na náš kurz také úsměv a dobrou náladu, budeme moc rádi.

Přijďte prosím včas, začínáme přesně!

 

Certifikát:

Odborný kurz SM systém - certifikát

Odborný kurz je ukončen certifikátem o absolvování kurzu Spirální stabilizace, SM systém. Na vyžádání předem Vám jej vystavíme za poplatek také v německé či anglickém jazyce.

 

 

Kurz Spirální stabilizace, SM systém - úspěšná praxe:

Každý student, který absolvuje v EduSpa College kurz Spirální stabilizace, SM systém, si může tento kurz jednou zdarma zopakovat. Pokud se např. nějakou dobu nebudete moci této metodě věnovat, máte tak výbornou možnost znovu si připomenout teorii i praxi. Více informací

Omlouváme se, ale v době platnosti protiepidemických opatření, je opakování kurzu zdarma pozastaveno.

 


Kurz Spirální stabilizace, SM systém - cena:

3 300 Kč

V ceně kurzu je barevná tématická publikace v hodnotě 300 Kč, veškeré cvičební pomůcky a potřeby

 

Aktuální termíny a možnost přihlášení pouze na nové doméně  www.eduspacollege.cz

Pokud jste již náš student a máte osobní kartu, je potřeba si na nové doméně obnovit heslo. Přerezervace a platby se aktualizují pouze v osobní kartě na nové doméně.

Odborný kurz SM systém  


Spirální stabilizace, SM systém - přehled aktuálních termínů:

Stále vypisujeme nové termíny, sledujte prosím naše stránky.

Termíny jsou v přípravě.

Jak se přihlásit, postup platby, zrušení rezervace

Váš dotaz můžete zaslat zde

Anti-spam kód. Je nutné mít zapnuté zobrazování obrázků.Recommend this page