Masérské kurzy

Čínský pentagram

Seminář

Princip neustálé cyklické změny Wu Xing, symbolicky vyjádřený pěti přechodovými fázemi (pět kroků, pět prvků, pět elementů, čínský pentagram atd.) je nejenom jedním ze základních pilířů tradiční čínské medicíny, ale používal se a dosud se používá jako mnemotechnická pomůcka i v celé řadě dalších, zdánlivě nesourodých oblastí čínského myšlení - Feng shui, válečném umění, strategii, astrologii, kosmologii, dietologii atd.

Na semináři Čínský pentagram se naučíte, jak využít pět přechodových fází (dřevo, oheň, země, kov, voda), jejich uspořádání a vzájemné vztahy v orientační diagnostice svých klientů nebo při charakteristice osobností, konstitučních typů. Dále se naučíte, jak souvisí zdravé stravování s ročním cyklem podle principu Wu Xing apod.

Poznatky ze semináře efektivně a okamžitě využijete ve svém každodenním životě. Seminář Vám může také pomoct při studiu léčebných metod ze systému tradiční čínské medicíny (Čínská masáž Tuina, Moxování, baňkování, Gua Sha).

 

Seminář Čínský pentagram - co se naučíte:

  • Stručnou historii tradiční čínské medicíny
  • Vysvětlení nejčastějších pojmů, se kterými se můžete v tradiční čínské medicíně a filosofii setkat (princip Jin a Jang, životodárná energie Čchi, párové orgány Zang-Fu, energetické dráhy a akupunkturní body atd.)
  • Co symbolizuje pět proměnlivých fází na čínském pentagramu, jak jsou uspořádané a jaké jsou mezi nimi vztahy
  • Jak využít pentagram pro symbolické vyjádření ročního nebo životního cyklu, jak s jeho pomocí vystihnout osobnost a konstituční typ člověka
  • Jak používat pentagram při reflexologii nebo čínské masáži pro orientační diagnostiku klienta
  • Jak s pomocí pentagramu poradit svým blízkým cestu ke zlepšení stravy a stravovacích návyků
  • Diskuse, individuální dotazy

Naučte se lépe využívat poselství Wu Xing při své práci maséra nebo si více užívat života a rozdávat radost s využitím myšlenek čínského pentagramu. Léčebné metody tradiční čínské medicíny se v různých podobách používají už téměř pět tisíc let.

 

Přednášející:

Na semináři přednáší odborník, znalec a zastánce těchto principů:

Ing. Milan Černý MBA

Mnoho let se věnuje studiu čínské medicíny a filosofie v teorii i praxi, absolvoval odborné studijní pobyty v Japonsku a Číně. Má dlouhodobé zkušenosti s výukou a vedením seminářů z oboru čínské a alternativní medicíny, zdravého životního stylu, koučování a managementu.

 

Rozsah, začátek, místo konání:

Přibližná délka semináře je  5 - 6  hodin.

Začátek semináře je v  9.00, předpokládaný konec je v rozmezí 14.00-15.00 (podle individuálních dotazů k probírané tématice). V poledne je větší pauza, ve které si můžete zajít na oběd do nedaleké restaurace.

Místo konání:   adresa učeben zde

 

Co si vzít s sebou:

Na seminář si prosím vezměte přezůvky, poznámkový sešit, psací potřeby, případně také pití a svačinu (káva + čaj jsou v ceně semináře).

Pokud přijdete s úsměvem a dobrou náladou, budeme moc rádi.

Přijďte prosím včas, začínáme přesně!

 

Seminář Čínský pentagram - cena:

800 Kč

 

Aktuální termíny:

Termíny jsou v přípravě

 

 

Jak se přihlásit, postup platby, zrušení rezervace:

Seminář Čínský pentagram je veden pod kategorií Přednášky, proto při přihlášení, postupu platby, slevě, platí vždy to, co pro Přednášky!

 

Váš dotaz můžete zaslat zde

Anti-spam kód. Je nutné mít zapnuté zobrazování obrázků.Recommend this page